بهترین رنگ کابینت ممبران [سال 1401] گردویی، سفید طلایی یا … ؟

امروزه به دلیل مزایای زیادی که کابینت‌های ممبران به نسبت نوع کلاسیک و چوبی دارند، استفاده از آن در آشپزخانه منازل نیز افزایش چشمگیری پیدا کرده است. کابینت‌های ممبران در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند که انتخاب را برای علاقه‌مندان سخت می‌کنند. بهتر است بدانید که یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در زیبایی دکوراسیون منزل، توجه به بهترین رنگ کابینت ممبران است که کمک زیادی می‌کند تا خانه شما زیباتر به نظر برسد. البته بهتر است تا در ابتدا با مزایای استفاده از کابینت ممبران آشنا شوید و سپس اقدام به انتخاب رنگ آن کنید.

کابینت ممبران چیست؟

ممبران یک کلمه انگلیسی است که معنای آن به فارسی به غشا یا پوسته ترجمه می‌شود. زمانی که صحبت از کابینت ممبران می‌شود، بسیاری از افراد فکر می‌کنند که کابینت ممبران نوع جدیدی از کابینت‌هاست که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما اینگونه نیست.

کابینت ممبران در واقع روکشی از جنس فویل پلی وینیل کلراید ( PVC )، است که در شکل‌های مختلف نظیر براق، مات یا طرح‌های چوب طراحی و تولید می‌شوند که بر روی کابینت‌های MDF کشیده می‌شوند.

این روکش علاوه بر زیبایی بسیار زیادی که دارد، موجب می‌شود تا برخی معایبی که کابینت‌های‌ام دی اف معمولی داشت، توسط ممبران از بین برود. اگر به دنبال بهترین کابینت ممبران هستید، بهتر است که بدانید، در نوع کلاسیک و مدرن تولید می‌شوند، اما در ایران نوع کلاسیک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین می‌توانید نوع براق آن را در دسته کابینت‌های ممبران مدرن قرار دهید. در هر صورت هر دو نوع روکش‌های پی وی سی، قیمت بسیار پایین‌تری به نسبت کابینت‌های با طرح چوب دارند.

بهترین رنگ کابینت ممبران چیست

دلایل انتخاب کابینت‌ های ممبران

به طور کلی اگر قصد این را داشته باشید تا بهترین رنگ کابینت ممبران را خریداری کنید، بهتر است تا در ابتدا با مزایای این کابینت‌های ممبران نیز آشنا شوید.

• همانطور که می‌دانید روکش‌های‌ام دی اف نسبت به رطوبت و آب حساس هستند و اگر در آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرند، پس از چند سال باید تعویض شوند، اما روکش‌های پی وی سی، از نفوذ رطوبت به بافت‌ام دی اف کابینت جلوگیری می‌کنند و به همین دلیل بسیار مورد توجه خانم‌های خانه‌دار قرار می‌گیرند. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره مراکز فروش سقف کاذب در تهران بخوانید.

• روکش‌های ملامینه خاصیت بخارپذیری دارند و معمولاً پس از چندین سال که از عمر آن‌ها می‌گذرد، می‌تواند موجب حساسیت‌ها و مشکلات تنفسی در کودکان یا سالمندان شوند، اما این روکش‌های پی وی سی یا ممبران می‌توانند تا سالیان سال مورد استفاده قرار گیرند و مشکلی برای سلامتی افراد به وجود نمی‌آورند.

• روکش‌های پی وی سی دارای تنوع‌پذیری بسیار بالایی هستند و به همین دلیل در طرح‌های مختلف قابلیت ساخت را دارند. از همین رو جوابگو تمامی سلایق خواهند بود. این طرح‌های مختلف توسط دستگاه مخصوص، قابلیت پیاده‌سازی بر روی کابینت‌های‌ام دی اف را دارد.

• همانطور که می‌دانید، کابینت‌های چوبی نگهداری آسانی ندارند و هر چند سال یکبار نیاز دارند تا با استفاده از روغن یا رنگ، بازسازی شوند. کابینت‌های ممبران در مقابل کابینت‌های چوبی نیاز به نگهداری بسیار آسان و کم خرج هستند و همچنین هزینه اضافی بر روی گردن شما نمی‌اندازند.

کابینت‌ های ممبران

انواع رنگ‌ های مورد استفاده در کابینت‌ های ممبران

• کابینت ممبران با رنگ سفید

به طور کلی بیشترین انتخاب رنگ کابینت ممبران به رنگ سفید برمی‌گردد. دلیل اینکه این رنگ طرفداران زیادی دارد، می‌تواند این باشد که کابینت‌های ممبران بسیار نورگیر هستند و در بلند مدت نیز موجب دلگیر شدن فضای خانه نمی‌شوند.

همچنین بهتر است بدانید اکثر آپارتمان‌های تازه ساخت دارای متراژ پایین یا معمولی هستند که بهترین رنگ کابینت ممبران برای فضای آشپزخانه، می‌تواند سفید باشد. رنگ سفید برای کابینت موجب خواهد شد تا آرامش بیشتری در فضای خانه حکم فرما باشد و ضربان قلب آرام‌تری داشته باشید.

البته به هیچ عنوان نمی‌شود تا از شیک بودن و مدرن بودن این رنگ به سادگی عبور کرد.

• کابینت ممبران با رنگ سفید طلایی

به طور کلی انواع طیف رنگی سفید جزء رنگ‌های خنثی محسوب می‌شوند و به همین دلیل قابلیت مکمل بودن با رنگ‌های دیگر را دارند. رنگ کابینت سفید طلایی نیز دست کمی از سفید ندارد. در واقع مکمل این رنگ است و موجب خواهد شد تا آشپزخانه شما بسیار مدرن و شیک بنظر برسد.

البته بهتر است بدانید که اگر قصد انتخاب بهترین رنگ کابینت ممبران را دارید، حتماً به سایر اکسسوری‌های منزل نیز توجه کنید. به طور مثال باید کابینت ممبران سفید طلایی با انواع دستگیره‌ها، شیر آلات، سرامیک کف و دیوار‌ها همخوانی داشته باشد تا بسیار شیک به نظر برسد.

• کابینت ممبران با رنگ مشکی

یکی از رنگ‌هایی که معمولاً کمتر در کابینت ممبران مورد استفاده قرار می‌گیرد اما آشپزخانه شما را شیک و مدرن به نظر می‌رساند، مشکی است. به طور کلی اگر قصد استفاده از رنگ مشکی را در کابینت مبران دارید، حتماً توجه کنید که بهتر است آن را به عنوان رنگ تضاد به کار ببرید.

به طور مثال می‌توانید از سرامیک کف با رنگ سفید و کابینت ممبران با رنگ مشکی استفاده کنید تا کمی بازتاب نور در فضای آشپزخانه اتفاق بیفتد. نکته آخر در ارتباط با رنگ مشکی این است که به هیچ عنوان مناسب آشپزخانه و منازل با متراژ پایین نیست و به اصطلاح خیلی زود از چشمتان خواهد افتاد. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره بورس کابینت تهران را بخوانید.

کابینت ممبران با رنگ مشکی

• کابینت ممبران با رنگ زرشکی

معمولاً برخی رنگ‌ها مانند زرشکی در کابینت‌های ممبران مورد استفاده قرار می‌گیرند که بسیار خاص هستند. در واقع باید علاقه وافری به رنگ‌های با طیف رنگی قرمز داشته داشته باشید تا به سراغ چنین رنگی بروید. رنگ زرشکی کابینت ممبران را می‌توان به راحتی هرچه تمام‌تر با اسکسسوری‌هایی مانند شیرآلات و دستگیره‌های کرم رنگ تطبیق داد. پیشنهاد می شود درباره بهترین مارک کابینت آشپزخانه بخوانید.

• کابینت ممبران با رنگ قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای به دلیل اینکه همرنگ چوب است و می‌تواند در دسته بهترین رنگ کابینت ممبران کلاسیک قرار بگیرد، معمولاً طرفداران زیادی دارد. رنگ قهوه‌ای جزء رنگ‌های گرم محسوب می‌شود و در خانه‌هایی که متراژ بالایی دارد یا اینکه منطقه جغرافیایی بسیار سردسیر دارند، می‌تواند مناسب به نظر برسد.

البته توجه کنید که اگر آشپزخانه کوچکی دارید و همواره این سؤال در ذهن شما است که “بهترین رنگ کابینت ممبران چیست؟ ” اما با این حال عاشق رنگ قهوه‌ای هستید، می‌توانید از طیف رنگی قهوه‌ای روشن مانند: رنگ کابینت ممبران گردویی استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

و در آخر…

کابینت ممبران در واقع روکشی از جنس پی وی سی است که در اشکال و طرح‌ های مختلف تولید می‌شود و بر روی کابینت MDF مورد استفاده قرار می‌گیرد. کابینت‌های ممبران به دلیل اینکه در مقابل رطوبت مقاوم هستند و اینکه هزینه نگهداری بسیار پایینی دارند، چندین سال است که جایگزین کابینت‌های MDF ساده و چوبی شده‌اند.

این کابینت‌ها در رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شوند و رنگ سفید بهترین رنگ کابینت ممبران شناخته شده است. همچنین رنگ قهوه‌ای نیز به دلیل اینکه همرنگ چوب است، طرفداران زیادی دارد و در مناطقی که سردسیر است، قابلیت استفاده دارد. از نظر شما بهترین رنگ کابینت سال 1401 کدام رنگ است؟

درصورت نیاز به خدمات نقاشی می توانید از نمونه کارهای نقاشی ساختمان درخشان دیدن و استفاده نمایید.

برخی از سوالات رایج:

بهترین رنگ کابینت ممبران چیست؟

به طور کلی بیشترین انتخاب رنگ کابینت ممبران به رنگ سفید برمی‌گردد. دلیل اینکه این رنگ طرفداران زیادی دارد، می‌تواند این باشد که کابینت‌های ممبران بسیار نورگیر هستند و در بلند مدت نیز موجب دلگیر شدن فضای خانه نمی‌شوند.

انواع رنگ‌ های مورد استفاده در کابینت‌ های ممبران کدام اند؟

کابینت ممبران با رنگ سفید - رنگ سفید طلایی - کابینت ممبران با رنگ مشکی - زرشکی و کابینت ممبران با رنگ قهوه‌ای.

نظر

افزودن دیدگاه