قیمت سنگ عباس آباد + خرید [4 مرکز: تلفن، آدرس و لوکیشن]

سنگ عباس آباد در واقع همان سنگ معروف تراورتن است که در نوع موج‌دار و بودن موج تولید می‌شود. توجه داشته باشید که سنگ تراورتن در واقع جزء سنگ‌های رسوبی با درجه سختی متوسط است و به دلیل ویژگی‌های ساختاری که دارد، قابلیت استفاده در سنگ نمای ساختمان و فضای داخلی را دارد.

سنگ عباس آباد امروزه به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد، امکان صادرات آن نیز فراهم شده است. توجه داشته باشید که هنگام خرید سنگ عباس آباد همواره نکات لازم را در نظر بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

معرفی سنگ تراورتن عباس آباد

در واقع سنگ تراورتن عباس آباد نوعی سنگ آهکی متخلخل است که از رسوبات و تجمع حاصل از آب‌های معدنی در غار‌ها یا انواع چشمه‌های آب گرم قدیمی به شکل یکپارچه ساخته شده است. این سنگ امروزه به دلیل ساختار بسیار منحصر به فردی که دارد، قابلیت استفاده در نمای داخلی یا بیرونی ساختمان را دارد و اگر قصد این را داشته باشید از نمای کلاسیک یا رومی برای نمای بیرونی ساختمان استفاده کنید، انتخاب تراورتن عباس آباد می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

معدن سنگ عباس آباد در محلات و در استان مرکزی واقع شده است و استخراج آن بصورت روباز انجام می‌شود و هزینه استخراج بسیار پایینی دارد. همین امر باعث می‌شود تا قیمت مناسبی نیز نسبت به کیفیت بالای آن در بازار داخلی داشته باشد.

لازم به ذکر است که این سنگ در سایر کشور‌های اطراف ایران خواهان زیادی دارد و بیشتر این سنگ‌ها نیز صادراتی هستند. سنگ نمای تراورتن عباس آباد به دلیل اینکه پس از گذشت چند سال زیباتر نیز به نظر می‌رسد، معمولاً در همه جای ایران طرفداران بسیار زیادی دارد.

سنگ تراورتن عباس آباد

خواص مهم سنگ عباس آباد درجه یک

• بهتر است بدانید که یکی از ویژگی‌های اصلی سنگ عباس آباد یا همان تراورتن، این است که دارای رنگ روشنی باشد. به طور کلی از این معدن سنگ تراورتن با رنگ تیره نیز استخراج می‌شود که دارای قیمت پایین‌تری است، زیرا دارای ناخالصی‌هایی است که موجب می‌شود تا مقاومت آن در مقابل نور خورشید و باران‌های اسیدی کاهش چشمگیری پیدا کند. همچنین رنگ تراورتن عباس آباد هرچه به سمت سفید بودن پیش برود، به معنای این است که این سنگ درجه یک خواهد بود.

• به طور کلی تمامی سنگ‌های موجود در جهان بر اساس درجه سختی موس شناخته می‌شوند. این مقیاس در واقع سختی سنگ را بیان می‌کند و از شماره 1 تا 10 قابل تغییر است. سنگ تراورتن عباس آباد دارای سختی 3 است و با ناخن روی آن خط نمی‌افتد. این مقیاس سختی برای سنگ‌های ساختمانی بسیار حائز اهمیت است که همواره در همین حدود باشد. پیشنهاد می شود درباره بهترین رنگ سرامیک بخوانید.

سنگ عباس آباد درجه یک به دلیل وزن مخصوص پایینی که به نسبت رقبای خود مانند مرمریت و گرانیت دارد، در نمای بیرونی ساختمان استفاده می‌شود، اما مرمریت و گرانیت تنها قابلیت استفاده در نمای داخلی ساختمان و معمولاً کف ساختمان را دارند.

• همانطور که می‌دانید سنگ عباس آباد دارای خلل و فرج زیادی است و همین ویژگی موجب شده است تا با استفاده از ملات سیمانی بسیار کم، درجه چسبندگی آن بسیار بالا رود و به یکی از بهترین سنگ‌ها در این زمینه تبدیل شود. همچنین بهتر است بدانید که این خلل و فرج‌ها موجب می‌شوند تا سنگ تراورتن عباس آباد به عایق صدا و حرارت نیز تبدیل شود.

• یکی از خواص مهم دیگر سنگ تراورتن عباس آباد، این است که به دلیل سطح صافی که دارد، به راحتی تمیز می‌شود و در نمای داخلی و کف پوش ساختمان نیز قابلیت استفاده دارد. پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره بهترین مارک پنجره یو پی وی سی را بخوانید.

تراورتن عباس آباد

عوامل مهم در قیمت سنگ تراورتن عباس آباد

اگر به بازار سنگ سری‌زده باشید، متوجه می‌شوید که سنگ عباس آباد دارای طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی است که هر کدام دارای قیمت متفاوتی هستند. به طور کلی اگر قصد خرید تراورتن عباس آباد را دارید، این عوامل می‌توانند موجب شوند تا قیمت سنگ تراورتن عباس آباد بالاتر باشند.

• سورت سنگ عباس آباد

سورت به معنای یکنواختی در سنگ است. به طور کلی هرچه سورت سنگ بیشتر باشد و سنگ‌هایی که قصد سفارش دادن دارید شبیه به یکدیگر باشند، قیمت بالاتری خواهند داشت. همچنین توجه کنید که وجود رگه‌های زیاد در سنگ عباس آباد موجب می‌شود تا قیمت پایین‌تری داشته باشد. زیرا این رگه‌ها از ترکیبات کلسیم و آهن تشکیل شده‌اند و در مقابل شرایط جوی و محیطی مقاومت پایینی دارند.

• ساب سنگ عباس آباد

به طور کلی هرچه در فرآوری سنگ‌های تراروتن ساب بیشتری به سنگ بدهند، دارای زمینه صیغلی‌تری خواهد شد و به همین دلیل قیمت آن نیز به همان اندازه بالا می‌رود.

• میزان جذب آب

به طور کلی در استاندارد شناسایی سنگ تراروتن عباس آباد، مشخص شده است که جذب آب این سنگ‌ها بالا است و می‌توان گفت که یکی از نقاط ضعف آن است. این مورد باعث می‌شود تا بتوانید سنگ عباس آباد ارزان یا با قیمت پایین نیز در برخی موارد پیدا کنید. حتماً توجه کنید که سنگ عباس آباد را هرگز در مناطقی که رطوبت بالایی دارند مانند حمام و دستشویی به کار نبرید. پیشنهاد می شود درباره خرید آجر در تهران بخوانید.

قیمت سنگ تراورتن عباس آباد

مراکز فروش سنگ عباس آباد

1. مرکز فروش کارا

این مرکز در شمال تهران واقع شده است و انواع سنگ‌های ساختمانی اعم از سنگ تراروتن عباس آباد را به فروش می‌رساند.

تلفن: 02126253806

آدرس: استان تهران، خیابان پاسداران، نارنجستان چهارم، فروشگاه سنگ کارا

پیشنهاد می شود مقاله دیگر ما درباره طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب را بخوانید.

2. مرکز فروش فردان

سنگ فردان به دنیای سنگ‌های ساختمانی و ترارتن معروف است. اگر قصد خرید سنگ عباس آباد درجه یک را دارید، این مرکز می‌تواند به شما کمک کند.

تلفن: 09121124626

آدرس: استان تهران، خیابان سهروردی، خیابان خرمشهر، پلاک 31

3. مرکز فروش فرداد البرز

این مجموعه نیز به فروش انواع سنگ‌های تراورتن و سنگ ترارتن مصنوعی می‌پردازد. بهتر است بدانید که این مرکز یکی از کامل‌ترین انواع سنگ‌های ساختمانی را با قیمت‌های مختلف به فروش می‌رساند.

تلفن: 02632737965

آدرس: کرج، زمین‌های خانم انصاری، چهار راه نیری، خیابان ششم غربی، پلاک 23، واحد 14

پیشنهاد می شود درباره خرید لوستر از لاله زار تهران بخوانید.

4. مرکز فروش سنگ ساختمانی تهران

این مرکز خرید نیز به فروش انواع سنگ‌های ساختمانی در طرح‌های مختلف می‌پردازد.

تلفن: 02188634219

آدرس: تهران، امیر آباد، خیابان کارگر شمالی، بین کوچه ششم و هفتم، روبروی دانشکده فنی دانشگاه تهران،

و در آخر…

همانطور که می‌دانید سنگ عباس آباد یک سنگ متخلخل رسوبی است که به دلیل داشتن خواص بسیار زیاد، قابلیت استفاده به عنوان سنگ‌های ساختمانی را دارد. این سنگ علاوه بر بازار ایران، در سایر کشور‌ها نیز خواهان زیادی دارد. یکی از ویژگی‌های اصلی سنگ تراروتن، جذب سریع ملات بر روی آن است که دلیل آن وجود حفرات زیاد درون سنگ است.

همچنین بهتر است بدانید که میزان سورت سنگ، ساب سنگ و جذب آب از جمله عواملی هستند که بر روی قیمت خرید آن تأثیر زیادی دارند. علاوه بر این، مراکز خرید: فردا البرز، فردان و کارا انواع مختلفی از سنگ‌های ساختمانی را در انواع مختلف به فروش می‌رسانند.

جهت نیاز به خرید سنگ پارسیان یا استعلام قیمت سنگ در کرمان کلیک کنید.

برخی از سوالات متداول

در قیمت سنگ تراورتن عباس آباد چه عواملی تاثیر گذارند؟

اگر به بازار سنگ سری‌زده باشید، متوجه می‌شوید که سنگ عباس آباد دارای طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی است که هر کدام دارای قیمت متفاوتی هستند. به طور کلی اگر قصد خرید تراورتن عباس آباد را دارید، این عوامل می‌توانند موجب شوند تا قیمت سنگ تراورتن عباس آباد بالاتر باشند: 1. سورت سنگ عباس آباد 2. ساب سنگ عباس آباد 3. میزان جذب آب.

مراکز فروش سنگ عباس آباد در کجا واقع هستند؟

1. مرکز فروش کارا 2. مرکز فروش فردان 3. مرکز فروش فرداد البرز 4. مرکز فروش سنگ ساختمانی تهران.

نظر

 • رامین
  18 آوریل 2022 در 16:18

  سلام ممنون از معرفی مراکز فروش سنگ تراورتن عباس آباد ، خیلی مطلب خوبی بود.

  • farin
   18 آوریل 2022 در 17:17

   سلام ممنون از توجه شما

افزودن دیدگاه